Види дислалії

Механічна дислалія
Механічна дислалія зустрічається виключно в поєднанні з вродженими порушеннями формування органів мовного апарату. В цьому випадку ознаки порушення мовленнєвої активності супроводжуються візуальними даними. Лікар при першому огляді звертає увагу на будову щелепи, наявність дефектів м’якого піднебіння, губ, вуздечки мови. Останнім часом механічна дислалія у дітей часто формується при неправильному прикусі. Тому слід якомога раніше відучувати дитини від пустушок і привчати його до прийому їжі з допомогою ложки, а рідини з допомогою кухлі-напувалки.
Фонематическая дислалія
Фонематическая дислалія у дитини є повністю "заслугою" його дорослого оточення. Якщо у грудному періоді і під час формування мовленнєвих навичок дитина не чує нормальної людської мови і з ним постійно "сюсюкають", то у нього порушується зв’язок між сприйняттям чином і аналізом їх мовного вираження. Коли такий малюк починає говорити, то він повторять слова дорослих. Якщо його не поправляти, то даний навичка закріплюється.
На жаль, більшість батьків розчулюються над цікавою промовою малюка і заохочують його лепет своєї бурхливої радісною реакцією. Згодом ці "моменти щастя" обертаються багатогодинними заняттями з логопедом протягом багатьох місяців

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога