Профілактика порушень зору

У більшості дітей зір починає стрімко падати з моменту збільшення навантаження на очі. Якщо раніше це було характерно для дітей-першокласників, зараз збільшилася кількість дітей п'ятирічного віку, які мають проблеми із зором. Це пов'язано з тим, що сучасні батьки починають навчати дітей читати, рахувати й малювати з трирічного віку, а вже до п'яти років у них розвивається короткозорість. Звичайно, розвитку короткозорості у маленьких дітей також сприяє тривалий перегляд мультфільмів, телепередач, захоплення комп'ютерними іграми. В результаті всіх цих факторів іноді короткозорість прогресує у малюків настільки швидко, що може привести до серйозних ускладнень.
Офтальмологи радять проходити дітям діагностичний контроль раз на рік, адже рання діагностика забезпечить своєчасну корекцію і зупинить/загальмує подальше погіршення зору.
Для уникнення погіршення зору дитини організуйте їй правильний режим дня і харчування. Дитина обов'язково повинна багато рухатися, для зору гарні такі види спорту, як бадмінтон, теніс, волейбол та футбол. Ігри з м'ячем розвивають у дитини фокусування внутрішньоочних м'язів, адже під час гри потрібно весь час слідкувати за м'ячем, що рухається і переводити погляд зблизу вдалину і навпаки. Дуже важливо для зору, щоб дитина добре висипалася. В раціоні харчування обов'язково повинні бути присутніми фрукти та овочі. Особливо корисні для зору овочі та фрукти оранжевого кольору: морква, персики, курага, обліпиха, хурма, помаранчеві помідори і т.д. Однак, без жирів каротин, що міститься в помаранчевих продуктах, не засвоюється. Тому краще за все дати їх дитині їсти зі сметаною або оливковою олією. Також відомим профілактором є чорниці.
Сучасних дітей вже важко уявити без «ґаджетів», але всі вони не корисні для дитячих очей, тому слід притримуватися певних обмежень.
  • Телевізор: не більше двох годин на день, час безперервного перегляду – не більше 20 хвилин. 
  •  Планшет: не більше 10 хвилин поспіль
  •  Телефон: не більше 5 хвилин поспіль.

Зняти втому з очей допоможуть кілька вправ:
  • На 3-5 секунд міцно заплющити очі, відкрити очі.
  • Часте моргання - близько 30-60 секунд.
  • Така вправа - піднявши праву руку і витягнувши вказівний палець, відведіть його на 25-30 сантиметрів від перенісся, уважно подивіться на кінчик пальця протягом 3-5 секунд, потім опустіть руку не відводячи погляду - продовжуйте дивитися на те ж місце ще 5 секунд.
  • При пильному погляді на кінчик вказівного пальця витягнутої руки, повільним рухом зігніть палець і також неквапливо наблизьте його до очей - час виконання 3-5 секунд.
  • Зігніть праву руку в лікті і перемістіть її в праву сторону від себе. Витягнувши вказівний палець, починайте повільне переміщення руки наліво, стежачи за кінчиком пальця очима - при цьому голова повинна залишатися нерухомою в прямому положенні. Повторіть знову це вправа при русі пальця назад - зліва направо.
  • Торкніться вказівним пальцем носа і подивіться на нього, далі - заберіть палець і подивіться на кінчик носа.
  • Наступна вправа: обертання очними яблуками при закритих очах, не змінюючи положення голови - вгору-вниз, вліво-вправо.
  • Протягом 2-3 - секунд подивіться перед собою в далечінь, потім на кінчик носа (3-5 секунд).
Виконуйте кругові рухи руки за годинниковою стрілкою, розташувавши її на дистанції в 30-35 сантиметрів від особи - очима стежте за рухом витягнутого пальця на руці. Змінивши напрямок руху руки, повторіть вправу.









Комментарии

Популярные сообщения из этого блога